Waardevolle zorg vrijwilligers Oktober
Verhalen kunnen anderen weer vooruit helpen, inspireren of steun bieden. Zeker in deze moeilijke coronaperiode. Daarom vragen we iedereen om zijn of haar verhaal te delen.
Hieronder lees je het verhaal van Annet, Marloes en Melvin. Annet en Marloes zijn de vrijwilligerscoördinatoren van Zorg in Oktober. Melvin is bij Oktober zinvolle dagcoach.
Bijzondere periode van vrijwilligerswerk
Het zijn bijzondere tijden voor zorgorganisatie Oktober. Het COVID-19 raakt iedereen en alle handjes zijn ontzettend belangrijk. Zo ook de hulp van vrijwilligers op onze afdelingen. Vrijwilligers die ondersteunen bij eetmomenten, activiteiten en huishoudelijke klusjes. We vertellen jullie graag wat meer over deze bijzondere periode van vrijwilligerswerk bij Oktober.
Normaal kunnen we rekenen op de ondersteuning van ruim 900 vrijwilligers. Dat is een grote groep waar we ontzettend trots op zijn. Een deel van deze vrijwilligers valt zelf binnen de risicogroep of willen extra voorzichtig zijn voor onze cliënten. We hebben dan ook alle begrip voor de vrijwilligers die nu even niet willen komen. Omdat de druk op de zorg momenteel erg hoog is, zijn alle handjes welkom. Daarom is er afgelopen maand een vraag uitgegaan voor ‘extra handjes’.

Een steentje bijdragen
De vraag voor ‘extra handjes’ op onze cohort en quarantaine afdelingen is erg goed ontvangen. We zijn erg blij met de ruim 30 reacties die we hiervoor hebben mogen ontvangen. Vrijwilligers coördinatoren Annet Kruijssen en Marloes Veenstra zien de bereidheid van mensen om te helpen. ‘Het is hartverwarmend om te zien hoe iedereen op zijn eigen manier een steentje bij wil dragen binnen zijn eigen mogelijkheden en talenten.’

Frisse neus
Ook naast het vrijwilligerswerk op de cohort en quarantaine afdeling zijn er nog vrijwilligers die zich wekelijks inzetten voor onze bewoners. Zo wordt er wekelijks gewandeld door de wandelclub op Kerkebogten en Hofhuys. Zinvolle dagcoach Melvin Joseph vindt het mooi om te zien hoe vrijwilligers eerst nog wat terughoudend zijn maar daarna toch met veel liefde een mondkapje opzetten om met onze mensen een stukje te gaan wandelen. ‘De cliënten waarderen het enorm en ook de zorg is heel blij met deze hulp.’
Zinvolle dagbesteding
We proberen zo veel mogelijk mensen een zinvolle dagbesteding te geven zegt Melvin Joseph. ‘Zo hadden we een aanmelding van een student van 15 jaar die zich graag op de groepswoning nuttig wilde maken nu haar bijbaantje in de horeca stilligt. Daar kan ik echt blij van worden.’
Veel voldoening van vrijwilligerswerk
Vrijwilligers geven aan veel voldoening uit hun werk te halen. De samenwerking met de medewerkers is mooi en de wederzijdse waardering is groot, zij kunnen niet meer zonder elkaar. De betrokkenheid bij de client is groot en waardevol.
We gaan met iedereen die zich aanmeldt voor vrijwilligerswerk in gesprek. We kijken naar de motivatie en naar wederzijdse verwachtingen. Er is een goed beeld van wat welke afdeling nodig heeft, zo kunnen we mooie matches maken. Heb je ook belangstelling om een handje te komen helpen bij Oktober? Neem eens een kijkje bij de hulpvragen van Oktober op Eerselvoorelkaar.nl of neem contact op met het steunpunt vrijwilligerswerk of kijk op onze website: www.zorginoktober.nl. Ook kun je rechtstreeks contact opnemen met Marloes of Annet per mail: [email protected] of per telefoon: 06-51587622
Zien we jou binnenkort bij Oktober?
Oma's achttal
Oma's achttal; een zondag in coronatijd Verhalen kunnen anderen weer vooruit helpen, inspireren of steun bieden. Zeker in deze moeilijke coronaperiode. Daarom vragen we iedereen om zijn of haar verhaal te delen. Hieronder lees je het prachtige verhaal van een oma uit Eersel over een bijzondere zondagmiddag in coronatijd. Een prachtig voorbeeld van aandacht voor elkaar. Verrassing voor oma in coronatijd Onze dochter vraagt op een zondagmorgen in maart 2020; ‘Zijn jullie vanmiddag thuis’? Ik ben nog aan het opknappen van een corona-virus die mij veertien dagen in bed heeft gehouden. Mede daardoor zijn we ’s middags thuis. Nou, zei ze lachend, dan komt er een verrassing voor jullie en speciaal voor jou oma. Onverwachte voorstelling door het raam Er klinkt buiten muziek, stoelen worden voor het raam gezet en de pret kan beginnen. De show begint: twee meiden van 3 en 5 dansen op de leuke muziek. De jongste vindt het allemaal heel spannend en gaat vlug naar papa toe. Dan danst de oudere zus alleen, gelukkig komt haar mama ook mee dansen en dansen is plezier voor twee. Nog een dansje is ingestudeerd door de jongste op een liedje van Frozen, een diepe buiging en doei oma en opa en de meiden huppelen weer naar huis toe. kinderhandjes op het raam Applaus vanachter het glas Fietsen achterom en we worden begroet, kinderhandjes op het raam en een dikke kus als ze ons hun tekeningen laten zien, heerlijk toch! We gaan ervoor zitten: show 2. Alles wordt in gereedheid gebracht voor de voorstelling. Muziek en play-back. De oudste twee van 8 en 6 dansen keurig de ingestudeerde pasjes, de jongste van 4 is steeds een paar pasjes achter. Het vertederd mij zo de kinderen te zien, die zo hun best doen. Ook papa danst mee aan de zijkant. Applaus vanachter het glas door ons tweeën en ook deze kleinkinderen huppelen huiswaarts. Dan is het tijd voor show nummer 3. Vol verwachting kloppen onze harten. Jawel daar komt het gezin met een groot spandoek met aanmoedigende teksten om beter te worden. Het spandoek wordt opgehangen en ik lees: Fitlala met sterretjes en hartjes erbij getekend. De muziek wordt gestart en de oudste van 8 danst keurig de ingestudeerde pasjes. Haar broers van 8 en 6 hebben nog een toegift aan de dans door steeds hun petten omhoog te gooien en op te vangen. Zie dat zo aan en denk; Oh wat prachtig allemaal, lekker ieder zijn eigen ding voor een oma om vlug beter te worden. Deze kleinkinderen huppelen ook weer naar huis. Om nooit te vergeten Vol dankbaarheid kijk ik naar de handjes en de kusjes op het raam. Wanneer zal ik mijn kleinkindjes weer eens vol overgave en ongestoord kunnen knuffelen en kussen. In mijn stoel geniet ik nog na van prachtige kindersnoeten die vol overgave deelnemen aan de show en hun papa’s en mama’s die ideeën aangedragen hebben voor een zondagmiddag in coronatijd om nooit te vergeten. T. van B. Dit helpt om van corona te herstellen! Deel deze verhalen en inspireer anderen om ook te helpen! Facebook Twitter LinkedIn Whatsapp Forward
Lees het verhaal